Sanal İstihbarat Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanal İstihbarat Team

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sanal istihbarat Team Son İstatistikler
Konu Son Yazanlar Son Gönderme Tarihi
Salı Mart 31, 2009 5:13 am
C.tesi Şub. 14, 2009 7:47 am
Çarş. Ara. 10, 2008 8:54 pm
Çarş. Ara. 10, 2008 7:26 pm
Çarş. Ara. 10, 2008 5:19 pm
Çarş. Ara. 10, 2008 5:09 pm
Çarş. Ara. 10, 2008 4:57 pm
Çarş. Ara. 10, 2008 4:50 pm
Çarş. Ara. 10, 2008 4:41 pm

Atamızın Son Anları !!!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
wrech
Binbaşı
wrech
Moderatör Alımları Başlamıştır ®
Lakap : WRECH
https://sanalteam.yetkinforum.com
MesajKonu: Atamızın Son Anları !!! Atamızın Son Anları !!! Icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 12:20 pm

Atamızın Son Anları !!! 1
1938 yılının sıcak yaz ayları büyük ızdıraplarıyla geçiyordu. Hastalığın hızla ilerlemesi üzerine, hekimler ilk suyun alınmasına karar vermişlerdi.
Atamızın Son Anları !!! 2
Suyu doktor Fijense ve Neşet Ömer de hazır oldukları halde operatör M. Kemal almıştı. “Kalın trakarlar kullanarak hissi, lokal olarak iptal edici ilaçlarla kendisine acı hissettirmeden tam 10.5 kilo su aldık.
Atamızın Son Anları !!! 3
Bu suyu alırken ****** de karnından çıkan suyun miktarı ile yakından ilgileniyor, su dolan şişeleri “bir, iki, üç dört” diyerek sayıyordu. Suyun 10.5 kiloyu bulduğunu öğrenince “tuhaf şey”dedi.
Atamızın Son Anları !!! 4
“Bir gaz tenekesi de ancak bu kadar su alır” diye ilave etti: İnsan karnında bu ağırlık varken hiç rahat edebilir mi?” Ponksiyon bitince ******, geniş bir nefes almıştı.” (3)
Atamızın Son Anları !!! 5
Yeniden su alma ihtiyacı çabuk baş göstermiş ve birinci ponksiyondan 16 gün sonra ikincisi gerekmişti.
Atamızın Son Anları !!! 6
”Su alınırken ****** sürekli olarak “Bütün suyu alın. Hiç kalmasın” diye söyleniyordu. Ameliyat bitince “Aman ne rahat ettim. Dünya varmış” buyurdu.
Atamızın Son Anları !!! 7
****** 17 Teşrinievvel (Ekim) gecesi ilk komaya girmişti. Bu esnada kendisini kısmen kaybetmiş bir halde idi. Sinirsel çalkantılar içinde çırpınıyordu.
Atamızın Son Anları !!! 8
Çevresinde dolaşanlara “Bırak, bırak, bırakın” diye haykırıyor, fakat kimseyi tanımıyordu. Kendisini yatağa yatırdık. Fakat ****** bir türlü sükunet bulmuyor.
Atamızın Son Anları !!! 9
”Yorganı çekin, yorganı kaldırın. Üşüyorum, yanıyorum” diye haykırıyordu. (4)
Atamızın Son Anları !!! 10
Üç gün süren bu komadan sonra ****** bir sabah tıpkı bir uykudan uyanır gibi gözlerini açtı. Etrafındakileri tanıdı. Onlarla hiçbir şey olmamış gibi konuştu ve “Tuhaf şey bana ne oldu” diye sordu.
Atamızın Son Anları !!! 11
Kendisine “fazlaca uyudunuz” cevabı verildi. Yeniden hayata dönen ****** etrafındakilerle konuşuyor, Başbakan’ı kabul edip direktifler veriyor ve Ankara’ya gitmekten Cumhuriyet Bayramı’nda bulunmaktan bahsediyordu.
Atamızın Son Anları !!! 12
Tribüne bir asansörle çıkacak, oradan milletin bayramını kutlayacaktı. Terzisi karın şişliğine göre ölçüsünü alıp frakını hazırladı.
Atamızın Son Anları !!! 13
Doktorlar, ******’ün son arzusu olan böyle bir seyahatin mükün olabileceğini, fakat yolda ağır bir kalp krizi ile ölmesi ihtimali bulunduğunu söylediklerinden seyahatten vazgeçildi.
Atamızın Son Anları !!! 14
Cumhuriyet Bayramı günü, Saray’ın önünde öğrencilerin yaptığı tezahürattan heyecanlanan ****** ikinci bir komaya girdi.
Atamızın Son Anları !!! 15
Bu koma bir gece sürmüş, ertesi sabah ******, etrafındakilere : “Ben dün gece ne oldum?” diye sorup “”Ben asıl dün gece hasta idim. Adeta değişmiş bir başka adam olmuştum” demişti.
Atamızın Son Anları !!! 16
Karnında tekrar ve hızla artan suyun basıncından büyük bir ızdıraba düşen ****** şiddetli bir ısrar ile üçüncü defa suyu aldırtıktan bir gün sonra son komasına girdi
Atamızın Son Anları !!! 17
”Büyük kurtarıcı sakin,adeta uyur gibidir Ara sıra küçük çırpınışlarla yatağından sıçrıyor. Sadece bir saniye sonra tekrar sükunete kavuşuyor.
Atamızın Son Anları !!! 18
Yavaş yavaş hançeresinde kesik hırıltılar başlıyor ve yüzü gitgide siyahlaşıyor. Gözleri kapalı ve göğsü sürekli olarak inip kalkıyor.
Atamızın Son Anları !!! 19
10 Kasım günü saat 9’u çalıyor.******’ün ancak 5 dakikası kalmıştır. Bir aralık kapalı gözlerini birdenbire açıyor, başını seri bir hareketle sağa doğru çeviriyor.
Atamızın Son Anları !!! 20
Bu, O’nun bize son bakışıdır.Ağır ağır yatağına yaklaşıyoruz. Ben, hıçkırıklarımı zaptedemiyerek ölüsü üzerine kapanıyorum.

Detaylı Mesaj Bilgileri
Mesaj No: 455
Mesajın Ana Konusu:Atamızın Son Anları !!!
Gönderilme Tarihi:Perş. Ara. 04, 2008 12:20 pm
Bu Mesajı Şikayet Et:
Misafir
Anonymous
MesajKonu: Geri: Atamızın Son Anları !!! Atamızın Son Anları !!! Icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 12:29 pm

Bin başım Çok Güzel Paylaşım Atamızı Saygı İle Anıyoruz Onu Çok Özledik...

Detaylı Mesaj Bilgileri
Mesaj No: 457
Gönderilme Tarihi:Perş. Ara. 04, 2008 12:29 pm
Bu Mesajı Şikayet Et:
Misafir
Anonymous
MesajKonu: Geri: Atamızın Son Anları !!! Atamızın Son Anları !!! Icon_minitimeÇarş. Ara. 10, 2008 5:09 pm

binbasım,maraselimin dediği gibi çok güzel paylasım basarılar

Sanal İstihbarat Team

ßy ^3L KAN^3R|ßy EquıNOX|ßy Ares|ßy wrech

BEDEL ÖDETECEĞİZ!!!

Detaylı Mesaj Bilgileri
Mesaj No: 502
Gönderilme Tarihi:Çarş. Ara. 10, 2008 5:09 pm
Bu Mesajı Şikayet Et:

Atamızın Son Anları !!!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası
FORUMUMUZDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR
1 - Arama Yapmadan Konu Açmayın.
2 - Mesaj Yazarken Başlıklar Konularla Alakalı Olmalır.
3 - Konularımızı Alakalı Başlıklar Altında Açalım.
4 - Aynı Konuya Ard Arda Mesaj Atmayın(flood Yapmayın)
5 - Bu Kurullara Uymamakta Israr Edenler Siteden Belirli Bir Süreliğine Yada Tamamen Uzaklaştırılır.